Питання для кандидатів на заміщення вакантних посад директорів та завідувачів філій

15 лип. 2017

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

на перевірку знань законодавства і функціональних повноважень кандидатів на заміщення вакантних посади директорів

навчально-виховних об'єднань та завідувачів філій

у Гайворонському районі

І. Законодавство України з питань освіти

1.  {C}Права та обов’язки учасників навчально-виховного процесу (ст. 50, 51, 52 Закону України «Про освіту»).

2.  {C}Органи управління освітою (ст. 11 Закону України «Про освіту»).

3.  {C}Поняття Державного стандарту загальної середньої освіти (ст. 30, 31, 32, 33 Закону України «Про загальну середню освіту»).

4.  {C}Типи загальноосвітніх навчальних закладів (ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту»).

5.  {C}Конституційне право на освіту (ст. 53 Конституції України).

6.  {C}Діти, які потребують особливої уваги держави (розділ 5 Закону України «Про охорону дитинства»)

7.  {C}Право на освіту (ст.19 Закону України «Про охорону дитинства»)

8.  {C}Соціально-педагогічний патронат в системі освіти (ст. 22 Закону України «Про освіту»).

9.  {C}Форми навчання (ст. 13 Закону України «Про загальну середню освіту»).

10.            Режим роботи загальноосвітнього навчального закладу (ст. 16 Закону України «Про загальну середню освіту»).

11.            Повноваження місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі освіти (ст. 37 Закону України «Про загальну середню освіту»).

12.            Навчальні плани та навантаження учнів (ст. 15 Закону України «Про загальну середню освіту»).

13.            Статус загальноосвітнього навчального закладу (ст. 10 Закону України «Про загальну середню освіту»).

14.            Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (ст. 10 Конституції України).

15.            Освітні рівні в Україні (п.1.ст. 30 Закону України «Про освіту»).

16.            Основні принципи освіти (ст. 6 Закону України «Про освіту»).

17.            Державний контроль за діяльністю загальноосвітніх навчальних закладів (ст. 40 Закону України «Про загальну середню освіту»).

18.            Завдання загальної середньої освіти (ст. 5 Закону України «Про загальну середню освіту»).

ІІ. Нормативно-правові акти України з питань освіти:

1.  {C}Нормативно-правові акти, які визначають правові, організаційні засади функціонування і розвитку системи освіти України.

2.  {C}Проведення атестації закладу освіти (наказ МОН України від 30.01.2015 №67 «Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів»).

3.  {C}Основні принципи планування роботи навчального закладу (Інструкція з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 23.06.2000 р. № 240).

4.  {C}Механізм створення, ліквідації та реорганізації навчально-виховних закладів (Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. N 228 «Про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів»).

5.  {C}Роль атестації педагогічних кадрів у вдосконаленні фахової майстерності педагогів (Наказ МОН України від 06.10.2010р. № 930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників»).

6.  {C}Структура та форми профільного навчання.

7.  {C}Організація харчування в закладах освіти (спільний наказ МОН та МОЗ від.01.06.2005 №242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах).

8.  {C}Організація методичної роботи у закладах освіти: її значення та суть. (Рекомендації щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної освіти педагогічних кадрів (Лист МОН України №1/9 – 318 від 03.07.2002).

9.  {C}Організація роботи по контролю за навчальним процесом: види, методи та форми.

10.             Порядок ведення ділової документації у навчальних закладах (наказ МОН України від 23.06.2000 №240 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I-III ступенів»).

11.             Організація виховної роботи в закладах освіти, основні її напрями (програма «Основні орієнтири виховання учнів 1–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»).

12.             Організація роботи з обдарованими дітьми.

13.             Порядок призначення та звільнення працівників навчальних закладів.

14.             Організація роботи по попередженню дитячого травматизму та дотримання правил техніки безпеки в закладах освіти.

15.             Обов’язки керівника навчального закладу.

16.             Організація навчання дітей з особливими освітніми потребами (Наказ МОН України від 12.01.2016 № 8 "Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах")

17.             Організація роботи із звернення громадян у навчальному закладі (Закон України «Про звернення громадян», 1996).

18.             Порядок обліку дітей та підлітків шкільного віку  (Інструкція № 646)

19.             Види стимулювань та доплат працівникам навчальних закладів

20.             Порядок проходження державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів.

21.             Колегіальні органи навчального закладу та порядок їх функціонування.