ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ

Взаємодія педагогічних працівників у навчальних закладах та з іншими

органами і службами щодо захисту прав дітей

З метою реалізації положень угод про співпрацю та забезпечення взаємодії між працівниками кримінальної міліції у справах дітей з педагогічною, учнівською, батьківською громадськістю надаємо інформацію про працівника, який закріплений за навчальним закладом, його контактних телефонів, адреси, інформацію для дітей та батьків.

оперуповноважений КМСД

Гайворонського РВ УМВС України в Кіровоградській області

лейтенант міліції

Нарадова Оксана Миколаївна,

тел. 2-13-45, моб. тел. 0680423842,

адреса: м. Гайворон вул. Чкалова, 8,

електронна адреса: [email protected]

Основними питаннями які потребують міжвідомчої взаємодії є:

• робота у випадках виявлення факту та розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення;

• робота з дітьми, які мають проблеми у поведінці (делінквентна, девіантна поведінка);

• робота з дітьми, схильними до проявів суїциїдальної поведінки;

• робота з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах;

• робота з дітьми з особливими освітніми потребами;

• робота з батьками, які ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків;

• робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах тощо.

Кримінальна міліція у справах дітей діє відповідно до статті 5 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей", пункту 11 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 383 та згідно наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19.12.2012 р. № 1176 "Про затвердження Інструкції з організації роботи підрозділів кримінальної міліції у справах дітей" (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 січня 2013 р. за № 121/22653).

До повноважень Кримінальної міліції у справах дітей належить

організація та здійснення заходів щодо:

• профілактики з дітьми в навчальних закладах, за місцем проживання з метою запобігання вчиненню ними адміністративних і кримінальних правопорушень;

• індивідуальної профілактики з дітьми, що вчинили адміністративні та кримінальні правопорушення, були засуджені до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, звільненими зі спеціальних виховних установ;

• ужиття заходів щодо недопущення рецидивної злочинності серед дітей;

• установлення місцезнаходження дітей у разі їх безвісного зникнення;

• розкриття кримінальних правопорушень, учинених дітьми;

• виявлення та припинення фактів жорстокого поводження з дітьми, учинення стосовно них насильства, у тому числі батьками, законними представниками;

• організація надання правової та психологічної допомоги дітям, які є потерпілими в кримінальному провадженні чи стали свідками кримінального правопорушення.